ילדים במהותם הם צמיחה, התפתחות וגדילה. החל מתקופת העוברות בבטן, ולכל אורך הילדות, מתפתחים הגוף, מבנה האישיות והתודעה. זו תקופה בה ילדנו פתוחים ורגישים לכל מה שקורה בסביבה בה הם גדלים. מערכות יחסים, שינויים, מעברים או משברים. תורשה, תזונה, אקלים, תרופות, כל אלה עשויים להשפיע עליהם במישור הרגשי והגופני.

בתהליך טיפול ייחודי נשים דגש על אבחון, שאילת שאלות והבנה מעמיקה של הבעיה והגורמים שהובילו אליה.

בעבודה משותפת נעמיק את ההבנה מה עומד מאחורי התנהגות, או תופעה גופנית. כך אנחנו יכולים לטפל באופן השלם ביותר ולתת מענה לצורך העמוק שהילדים שלנו מביעים.

 

התופעות הנפוצות בילדים

מתוך הבנה של סביבת הילד, הכוחות הפועלים עליו ומה הקושי העומד מאחורי כל תופעה, אנחנו יכולים לעזור

לילדים ומתבגרים במקרים של:
פחדים וחרדות, בעיות שינה, כעסים, התפרצויות זעם, בעיות חברתיות, קשיים בשינויים ומעברים, הרטבות לילה, עצירות כרונית, דלקות עיניים חוזרות, הפרעות אכילה, בעיות נשימה.

ולתינוקות ופעוטות במקרים כמו:
בעיות שינה, אי שקט, קשיים בפרידות ושינויים, קושי בגמילה מחיתולים, הרטבות לילה, בעיות במערכת העיכול כמו ריפלוקס, גזים, בקיעת שיניים ובעיות במערכת הנשימה כמו אסטמה, שיעולים, ודלקות אזניים חוזרות.

אז ממה מתחילים ואיך מטפלים?

מתחילים מהתחלה… בניסיון לאבחן את הגורמים לתופעה.
האבחון כולל שיחה עם ההורים והילד (בהתאם לגילו כמובן) ואבחנת דופק על פי הרפואה הסינית המסורתית.
הטיפול מתחיל כבר במהלך שיחת האבחון, יחד אנחנו מחליטים על הכלים לטיפול בהתאם לבעיה, לגיל הילד, ובהתאמה לכל משפחה.

הטיפול כולל שיחה, דיקור סיני, טיפול במדבקות במקום מחטים, טכניקות מגע מותאמות לילדים, תזונה ופורמלות צמחים.
תדירות הטיפול משתנה בהתאם לבעיה, גיל הילד ועשויה לנוע בין שבוע לארבעה שבועות, או יותר.

רגע, ילדים באמת מדברים ומשוחחים?

ילדים רגישים, אמתיים, נבונים ומבינים. וכששואלים את השאלות הנכונות -לא תאמינו עד כמה הם פתוחים.
קצת מהאופן בו ילדים מתבטאים:

״בגן אני פתאום נזכר שאני מתגעגע לאמא ואז אני בוכה. אז עכשיו אני לא רוצה ללכת לגן כי אני מפחד שיהיה לי געגוע כזה״ (בן 5)
״אני כועס כל הזמן, ואז הכעס הזה חייב לצאת אז אני מרביץ או צועק״ (בן 6)
״מה שהכי הייתי רוצה זה להפסיק לדאוג, או לפחות לדאוג פחות״ (בן 13)
״אני חייבת לחשוב ולחשב כל הזמן, רק ככה יש לי שקט, רק ככה כאילו יש לי שליטה על מה שקורה ואני נרגעת״ (בת 15)
״רק אם אמא או אבא שלי לידי יש לי כח, בלעדיהם אין לי כוחות ואני לא יודעת מה לעשות עם דברים״ (בת 7.5)

ורגע-רגע, דיקור סיני וילדים?

למרות החשש שאולי יש לנו המבוגרים, ילדים מקבלים את הדיקור בקלות בהנאה וצחוק. קוראים למחטים ״מקלות קסם״ או ״מחושים של שבלולים״. 
תינוקות ופעוטות יושבים על אחד ההורים, יחד אנחנו שרים שירים ומספרים סיפורים. ילדים קצת יותר גדולים בקלות מתרגלים, נושמים ונושפים, ואפילו מנחשים באילו נקודות נשתמש היום. בינינו, פעמים רבות הם גם צודקים:)

בעזרת ליווי מתאים נוכל לעזור לילדנו להתפתח באופן הנכון ביותר, בבריאות טובה, והתפתחות רגשית נכונה.

יש לכם שאלה?

דנה, חיפה :

" הגענו אל ליאת על רקע כאבי בטן. נעם היה פותח כל בוקר בהצהרה על כאבי בטן ומסיים כל לילה עם כאבי בטן. ובין לבין היו מצלצלים אלינו מביה"ס, שנבוא לאסוף אותו כי כואבת לו הבטן. הוא הפסיק ללכת לשרותים וחווה עצירויות קשות והמדאיג מכל – הוא החל לרדת במשקל.

לקחנו אותו לכל בדיקה אפשרית, כולל גסטרוסקופיה בהרדמה מלאה. לקחנו אותו לתזונאית, עשינו בדיקות צואה ודם, נתנו לו לקסטיבים, תרופות נגד רפלוקס (הוא היה אז בן 6! אני לא סולחת לעצמי שנתתי לו את התרופות האלה), כדורים נגד תולעים, הפסקנו לתת לו חלב ומוצריו. ובעיקר – דאגנו, כי הסיפור נמשך חודשים רבים.

ואז הגענו לליאת. אנחנו גרים ליד חיפה. ליאת בת"א.

אני הגעתי מהוססת וקצת סקפטית, אבל כבר די אובדת עצות. נסענו אליה, ונעם התחבר אליה בן רגע. ליאת שוחחה איתו, נתנה לו מקום ודיברה איתו בגובה העיניים ואני צפיתי בהם. ולמרות שנעם פחד פחד מוות מהמחטים שלה, הוא גם סמך עליה ונתן לה לעזור לו ואף התחיל להסתקרן ולשאול אותה שאלות על הטכניקה שלה ואופן פעולת המחטים.

כבר בטיפול הראשון ראינו שינוי (אני אף פעם לא מאמינה לאנשים שכותבים את זה. אבל מה לעשות, כך זה היה עבור נעם), ואז הלכנו לעוד טיפול או שניים, וזהו. נעלמו כאבי הבטן.

ליאת מטפלת בגוף ובנפש. מעבר לשלווה שהיא נתנה לנו אחרי תקופה ממושכת של אי שקט, אני זוקפת לזכותה תהליך של חיזוק הביטחון העצמי של נעם, תחושת מסוגלות, והחיבור שלו לעצמו. הוא גם אומר לפעמים: "אני רוצה שנלך לליאת, יש לי איזה עניין שאני רוצה לדבר איתה עליו".

ליאת, את מטפלת בחסד. קשובה, חושבת על מעשייך ומתכווננת למה שקורה בחדר.

אני מלאת הערכה וממליצה על ליאת יוספוביץ' בחום. "

דלקת אוזניים בילדים

לילה ללא שינה, הילד נוגע באוזניים, בוכה או מתלונן על כאב, ומעלה חום מדיד. הביקור אצל רופא הילדים מאשש שאכן יש דלקת אוזניים. המאפיינים הקליניים של דלקת אוזניים: • כאבי אוזניים ילדים שכבר מדברים ומתקשרים ידווחו על כאב באוזניים. בעוד שאצל ילדים קטנים יותר נוכל לראות תנועות משיכה של האוזן המלווה באי שקט, תגובה של

גזים, Colic ואי שקט בתינוקות

או במילים אחרות תינוק שלא מפסיק לבכות. מי כמוני מבינה מה זה להיות הורה לתינוק באי שקט. אמא טרייה שמבלה את רב זמנה בניסיון להרגיע במנשא, בעגלה, על הידיים, בהנקה. מתוסכלת נורא למה הילד שלי לא רגוע ויחד איתו גם אני בוכה. תופעת אי שקט בתינוקות מאופיינת בבכי רב וממושך וחוסר שקט שלרב מתחיל בגיל